Nástěnné hodiny

Čas se postupně ale jistě stává artiklem, cennějším než peníze nebo zboží. Když jsme malí, plyne pomalu, zdá se, že všechno dlouho trvá. Nekonečné hodiny strávené ve škole, adventní dny, kdy se čekalo na Ježíška, jsou dnes jenom úsměvnou vzpomínkou na rozmazaném časovém horizontu. V dospělosti je čas něčím úplně jiným, plyne jako řeka a mizí nenávratně v nedohlednu. A proto je potřeba si jej hlídat. Zastavit ho nelze, tak proč s ním ale alespoň nenakládat s lepším rozmyslem? Hodiny a malé hodinky mohou s tímto time managamentem pomoci do té míry, nakolik vy do toho vložíte své vůle.

Nástěnné hodiny v domácnosti jsou ale tak jako tak vítaným předmětem denní potřeby, protože díky nim nepřijdete do práce pozdě. Hodiny vás také mohou zachránit před deseti telefonáty od vaší matky, která už pomalu začíná obvolávat nemocnice, před rozzlobeným partnerem nebo partnerkou, které jste nechali čekat, dále před již zmíněným vyhazovem za pozdní příchod nebo před nepříjemným úklidem, když jste nešli s pejskem v „jeho“ čas. Hodiny jsou tedy nejen praktickou záležitostí, ale také vaším andělem strážným, který umí mít styl.

Hodiny digitální

Žijeme v době počítačové, tak proč si hrát na něco jiného? Digitální nástěnné hodiny jsou naprostou samozřejmostí, na kterou jednou kouknete a hned máte o času jasno. Není potřeba soustředit se na číslice, rozpočítávat si dvanáctiny, když máte hodiny bez číslic, prostě se jenom podíváte a je to.

Při jejich výběru vždycky zohledňujte velikost jejich displeje, který by se měl odvíjet od toho, kam hodláte digitální nástěnné hodiny umístit. Pokud budou někde výše, určitě volte větší displej, než když je dáte například nad stůl a můžete si v případě potřeby dojít až těsně k nim.

Výhodou digitálních hodin je také to, že hned víte, kdy hodinám došla baterie. Zatímco ručičkové v takovém případě zamrznou na místě a zpozorovat tento detail není zase tak snadné na první pohled, u digitálních víte, na čem jste.

V závislosti na tom, kolik peněz chcete do takových hodin investovat, se můžete těšit i na bonusové informace, které vám hodiny budou poskytovat. Kromě času vám tak mohou oznamovat třeba i jaké je venku počasí, jaký je den, datum nebo teplotu v domě.

Hodiny ručičkové

Někdo volí modernitu někdo radši starou dobrou klasiku. Ručičkové hodiny jsou sice do jisté míry retro záležitostí, ale jelikož se dají pořídit v mnoha trendy podobách, v této kategorii je ještě jen tak nenalezneme.

Ručičkové hodiny na stěnu mohou mít nejrůznější provedení, na rozdíl od univerzálních digitálních hodin, které mají v podstatě jenom jeden design. Ručičky na nástěnných hodinách totiž nemusí ukazovat jenom tradičně na čísla, což je ale stále nejžádanější varianta, mohou být osobité a ukazovat na matematické úlohy, obrázky, vámi zvolené fotografie nebo třeba také na nic.

Ručičkové hodiny jsou kromě své praktičnosti považované také za stylový doplněk domácnosti, který může pomoci se zaplněním prázdné stěny a vést tak jejímu praktickému využití. Hodiny mohou být velké klidně přes celou zeď, mohou být dokonce jenom nalepovací s malým strojkem uprostřed, který se o všechno postará.

Nástěnné hodiny kukačkového charakteru

Pro někoho jsou tyto hodiny záležitostí spíše sběratelskou, pro někoho jsou nedílnou součástí stylového zařízení domova. Natahovací hodiny, ať už s malým kukajícím podnájemníkem nebo bez něho, jsou originálním doplňkem do podobně laděného interiéru.

Tyto hodiny mohou ještě disponovat kyvadlem a některé modely mohou dokonce vyžadovat natahování v určitých časových intervalech. Nejsou sice vhodným artiklem do moderně zařízeného domova, ale svou práci zvládnou odvést stejně kvalitně jako hodiny digitální.